» Aktualności » Za nami pierwszy grudniowy weekend
7 grudnia 2020

Za nami pierwszy grudniowy weekend

Miniony weekend obfitował w wiele fantastycznych wydarzeń w naszym mieście. Grudzień to magiczny czas pełen świątecznego czaru i okazji do świętowania. Zaczęło się w piątek 4 grudnia obchodami barbórkowymi. W cechowni kopalni Mysłowice – Wesoła Prezydent Dariusz Wójtowicz z swoimi zastępcami, władze kopalni, Wojciech Król – Poseł na Sejm RP, mysłowiccy Radni oraz przedstawiciele służb mundurowych złożyli uroczyście kwiaty. Następnie w Kościele na Wesołej odbyła się Msza Święta.

Krótko po obchodach Prezydent z radnymi Rady Miasta Masłowice ruszyli na odbiór niedawno kompleksowo wyremontowanej ulicy Laryskiej, który obejmował odcinek od ul. Brzezińskiej do ul. Fabrycznej. Był to pierwszy etap remontu, kolejne ruszą na wiosnę. Również 4 grudnia Prezydent posadził ostatnie drzewo w akcji #660drzew na 660 lat Mysłowic. To wspaniałe, że w naszym mieście jest tylu dobrych ludzi, dzięki którym udało się doprowadzić akcję do końca!

Wieczorem tego samego dnia świąteczna magia dotarła na mysłowicki Rynek. Serce miasta rozświetliły bożonarodzeniowe iluminacje, a świątecznej atmosfery dopełnił występ zespołu Happy Big Band. Natomiast zwieńczeniem wydarzenia był występ teatralny o tematyce barbórkowej co sprawiło, że ponownie mogliśmy sobie przypomnieć jak istotny dla naszego regionu jest zawód górnika.

W sobotni poranek Fundacja Bajtel wyruszyła na ulice Miasta! Mikołaj z pomocnikami w pięknych świątecznych saniach przejechał przez wszystkie dzielnice Mysłowic wioząc życzenia, słodycze i uśmiech. Po zmroku ponownie na Rynku, który stał się od kilku miesięcy miejscem spotkań mysłowiczan, odbył się niezwykły koncert w wykonaniu Oskara Jasińskiego. Artysta zaprezentował bożonarodzeniowy repertuar z okna przepięknie podświetlonej kamienicy, było bajecznie!

Nie zabrakło również sportowych emocji, w hali MOSiR na Bończyku odbył się mikołajkowy turniej piłkarski dzieci organizowany przez Unia Kosztowy. Na parkiecie rywalizowały ze sobą drużyny z Jaworzna, Czeladzi i Mysłowic.

W niedzielę od samego rana na ulicach miasta można było spotkać MotoMikołaje tym razem za sprawą Stowarzyszenia Motocyklowe Mysłowice oraz Motocyklowi Dawcy Szczęścia. Obie grupy MotoMikołajów, Prezydent z zastępcami i Radni obdarowali prezentami mysłowickie Domy Dziecka. W tym szczególnym dniu można było również oddać krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa na parkingu przy biedronce na ulicy Mikołowskiej.

Pogoda w weekend dopisała, a gorące serca mysłowiczan sprawiły, że przeżyliśmy prawdziwie radosny czas!

W obiektywie

Kontakt

Urząd Miasta Mysłowice
ul. Powstańców 1, 41-400 Mysłowice
Telefon: (+48) 32 317 11 00
Fax: (+48) 32 222 25 65
E-mail: um@myslowice.pl

Formularz kontaktowy